W skrócie o JayAway


1 minut/-y czytania

Jestem teksterem (zawodowo) i politologiem (z wykształcenia). Prowadzę Strzygi.pl, tworząc treści na zlecenie, a z politologią nie mam już w zasadzie (i chyba na szczęście) nic wspólnego.

Pochodzę z Górnego Śląska, choć na stałe związałam się z Dolnym. Lubię dużo czytać, długo spać i robić zdjęcia. Lubię też odwiedzać nowe miejsca i eksperymentować kulinarnie.

W przeciwieństwie do sójki (ang. jay) z wiersza Jana Brzechwy, która to nie mogła wybrać się za morze, ja w końcu zdecydowałam się wyjechać na jakiś czas za granicę. Nie z musu, a z chęci poznania czegoś nowego.

Na pierwszy ogień poszła Malta – mała, nieco klaustrofobiczna wyspa na środku Morza Śródziemnego. A konkretnie – St. Paul’s Bay. To był lipiec 2014 roku.

Po 14 miesiącach okazało się, że gorące, wilgotne, leniwe klimaty raczej mnie nie przekonują. Przyszedł więc czas na powrót do Wrocławia, w którym udało mi się szczęśliwie spędzić… zaledwie 8 miesięcy. W czerwcu 2016 roku życie rzuciło mnie bowiem do Trondheim w Norwegii. I z tego właśnie malowniczego miejsca aktualnie dzielę się wrażeniami. No i z kilku innych, w których zdarza mi się ostatnio bywać.

Ha det bra!
Ania Pietrasik