Chrupki temat: knekkebrød (przepis)


1 minut/-y czytania

Knekkebrød to po prostu chrupkie pieczywo – bardzo popularne w Skandynawii. Świetnie smakuje z cieniutką szyneczką, serem i plastrem ogórka. Można je kupić w sklepie, ale… jest tak banalne w wykonaniu, że lepiej jednak upiec “deseczki” samemu.

Sam chlebek jest bardzo zdrowy. Zawiera dużo błonnika, więc – żeby nie być wulgarnie dosłowną –  dodam tylko eufemistycznie, że doskonale wpływa na perystaltykę jelit… Sprawdzona sprawa.

Przepis wzięłam oczywiście z Moich Wypieków. Może nie jest to typowo norweski, prowadzony przez brodatego wikinga serwis kulinarny, ale za to w 100% sprawdzony i zaufany. Śmiało można piec, na pewno wyjdzie.

Od siebie dodam tylko, że papier do pieczenia warto posmarować masłem z dwóch stron – żeby nie latał po blaszce i żeby ciasto do niego nie przywarło, bo strasznie ciężko się je potem odrywa. Mnie niestety to spotkało i musiałam moczyć i rwać ten papier kawałek po kawałku, rzucając przy tym wiązanki norweskich przekleństw. I to wcale nie pod nosem, bo całe Bakklandet słyszało. Po rozum do głowy poszłam dopiero za drugim razem.

Norweska nuta na dziś:

You may also like...

I co o tym sądzisz?

Loading Facebook Comments ...

1 Response

  1. Web Hosting says:

    Jejku nie przypuszczalam, ze chlebek chrupki wzbudzi we mnie tak wielka chec, aby go schrupac, wyglada naprawde bardzo apetycznie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *